Okolí

Hradecký Kraj spojuje východní část Krkonoš a Orlické hory na východě. Na jihu a západě se kraj rozprostírá do Polabí. Královéhradecko hrálo od 10. století významnou roli při formování českého státu. Opevněná královská města si dodnes zachovala něco ze svého středověkého půvabu. K němu přibylo i mnoho krás novějšího data. Rovinatý terén v blízkém okolí přímo vybízí k projížďkám a výletům na kole.

Hradec Králové

Hradec Králové leží na soutoku Labe a Orlice. Historické jádro města je obehnáno mohutnými hradbami. V centru stojí za zmínku hlavně kostel sv. Ducha a renesanční Bílá věž s přístupným ochozem. Na své si přijdou i milovníci novodobé architektury. Svá největší díla zde realizovali architekti Gočár a Kotěra na počátku 20. let minulého století. Gymnázium J.K.Tyla, Tyršův most a Východočeské muzeum. Lákavým místem k odpočinku mohou být Městské lázně – aquacentrum, které nabízí bazén s vlnobitím, 82 m dlouhý tobogán, vířivky a 50 metrový plavecký bazén. Přitažlivá může být i hvězdárna nebo možnosti zajištění vyhlídkových letů do blízkého i vzdálenějšího okolí.

www.hradeckralove.cz, www.hradeckralove.org

Dvůr Králové nad Labem

Hlavním lákadlem je zologická zahrada založená v roce 1946, od roku 1967 rozšiřovaná jako safari se specializací na africkou zvěř ve volných výbězích. Lákadlem se mohou stát nové expozice pavilon ptáků s imitací tropického lesa a tropické terárium.www.zoodk.cz

Za zmínku stojí i Africké muzeum, v němž je uložena část sbírek místního rodáka, lékaře a cestovatele dr. Emila Holuba.

Chlum

3. července 1866 se zde odehrála největší bitva prusko-rakouské války. Ze 400 000 bojujících vojáků zde našlo svou smrt 15 000. Celé bojiště i s památníkem padlých je možné přehlédnout z vyhlídkové plošiny telekomunikační věže na vrchu Chlum.

Třebechovice pod Orebem

Toto městečko se po celém světě proslavilo Muzeem betlémů. Největší z nich pocházející z 19. století, je dílem Josefa Probošta a Josefa Kapuciána. Celý soubor je tvořen z 2034 dřevěných dílů.

www.betlem.cz

Teplicko-adršpašské skály

Teplicko-adršpašské skály se Skalní bránou, Velkým a Malým chrámovým náměstím, Římským divadlem a mnoha dalšími skalními útvary jsou vskutku unikátní. Nenechte si ujít ani projížďku po Adršpašském jezírku nebo Ozvěnu, kde se zvuk za dobrého počasí odrazí až sedmkrát.

http://www.ceskehory.cz/orlickehory/virtguide.asp?file=a01

Další zajímavá místa

Cílem výletů mohou být i hrady (Litice, Potštejn) a zámky (Opočno, Náchod, Častolovice, Nové Město nad Metují). Vynechat byste neměli ani další zajímavosti: tvrze hraničního opevnění z roku 1938 (Dobrošov, Hanička, Bouda), zachovalé kousky přírody v okolí řeky Orlice i na hřebenech Orlických hor (Bukačka, Šerlich, Vrchmezí, Deštná, Luisino údolí). Navštívit můžete také Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích nebo blízkou farmu pštrosů v Bělečku. Jízdu na koni nabízí hradecká jízdárna nebo bývalá hraběcí jízdárna v Bědovicích.

Další informace na internetu

 • A K T U A L I T Y

  Na letní pobyty se můžete přihlašovat zde

  Prosíme kontaktujte nového správce pro potvrzení, pokud jste si rezervovali  pobyt na rok 2019, nebo 2020 u předchozího správce.
  Děkujeme

   

  Od 1.11. má tábor nového správce. Stal se jím Václav Španihel. E-mailová adresa i telefon se nemění.

 • Volné kapacity tábora

  Volné termíny v roce 2019 naleznete zde

 • Možnost finanční podpory tábora

  V letošním roce přijímáme dary na opravu střechy Souchatí. Dary můžete zaslat na bankovní účet 39531511/0100 (v.s.55305) nebo předat v hotovosti proti potvrzení správci tábora.
  – – –
  VŠEM DÁRCŮM DĚKUJEME.